HP zajímavosti

28. července 2010 v 11:16 | Mini14 |  HP others
Spoustu zajímavosti z Harryho Pottera..:D
Na Harryho Pottera byly vybráni absolutně neznámí a herectvím nenaučení malý herci

Při prvním díle bylo vypito skoro 16000 litrů vody a 6000 litrů džusu.

Režisér třetího filmu dostal v přepočtu minimálně 28 000 000 Kč.Bylo použito více než 60 000 Km pásky(na film, zkažené záběry nebo neuvedené scény).

Komparsu na Harryho Pottera se zúčastnilo 150 000 tisíc chlapců z různých národů(Čína,ČR,Nový Zéland,Jihoafrická republika atd.),různého věku(nejmladšímu 2 roky, nejstaršímu však bylo 48 let), a různých náboženství.

Daniela Radcliefa nechtěli dne 12.12. 2001 připustit k natáčení k zatajení jeho zdravotního stavu, obvinění bylo falešné viník byl potrestán a s D.Radcliefem byla podepsána nová smlouva a to i na natáčení vezně z Azkabanu.

Ze všech hereckých obsazení se nejdéle vybírala madam Maxime a Hermiona Grangerová.

Bylo použito více než 1 000 000 000 Ks papíru a ten stále přibývá.

Na světě je více jak 0,5 miliardy fanoušků.

Při natáčení třetího filmu došlo k nejvíce nehodám co se týče úrazů, rozbitých věcí a nesrovnalostmi se scénaristy a herci.

Všechny filmy putovali do všech zemí světa.

Čínský terorista vyhrožoval nakladatelství Chom Fin. že všechny zabije pokud mu nedají knihu HP5 předčasně, byl zatčen a uvězněn na třináct let za ohrožování obyvatelstva.

Největší zájem vzbudila kniha Harry Potter a Princ dvojí krve.Světový ohlas dostal film Harry Potter and Prisoner of the Azkaban(Harry Potter a vězeň z Azkabanu).

Tým Harryho Pottera se činil dohromady bez sestříhání natočil 40 hodin filmu.Čisté sestříhané filmy vychází asi na 10hodin a 12minut.

Z toho nejkratší z filmů je Harry Potter a vězeň z Azkabanu a nedelší je Harry Potter A Tajemná komnata.

J.K. Rowlingová měla na začátku natáčení vybrané dva herce a to Robbieho Coltrane(Rubeus Hagrid) a Maggie Smithovou(Minerva McGonagalová).
zdroj(text):iheart-emma.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama